17 січня 2012 р. о 13.00 у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» за участю представників ЛОО Національної спілки фотохудожників України, ЛОО Спілки політв’язнів і репресованих України та вокального ансамблю хору «Нескорені» відбудеться відкриття фотовиставки «Відрядження в один кінець: Колима/ ГУЛАГ/ Аляска» – про минуле сталінських концтаборів та про те, як виглядають сьогодні ці закинуті людьми і пам'яттю місця.

Це виставка трьох фотохудожників – харків'янина Володимира Оглобліна, жителя Черкас Володимира Манькути та жителя російського Магадана Андрія Ларіонова, які побували там, де ще збереглися сліди колишніх таборів ГУЛАГу.

«Відрядження в один кінець» назва не випадкова: саме так називали відправку політв'язнів на роботу на Колиму, звідки не було вороття. У деяких «відрядження» ув'язнені, навіть найміцніші, витримували не більше 3-5 місяців.

Виставка у кольорових великоформатних світлинах, мапах, цитатах історичних документів і літературних творів, а також авторських коментарях харківського фотохудожника Володимира Оглобліна розповідає про систему сталінських концтаборів, чимало з яких було зосереджено зокрема й на Колимі.

Автори виставки кажуть, що її метою є нагадати про те, що тема ГУЛАГу не може бути забута до тих пір, поки не буде офіційного покаяння за злочини радянської влади проти народу.

Виставка експонуватиметься з 17 січня до 17 лютого 2012 року, вхід вільний, без вихідних.