Основу виставки „Прага в об’єктиві таємної поліції” склали світлини, створені під час таємного стеження за об’єктами оперативних розробок Управління зовнішнього спостереження політичної поліції колишньої Чехословацької республіки.

До компетенції співробітників управління зовнішнього спостереження належало на тільки ведення спостереження, а й зйомка та обробка фотографічної документації окремих операцій. З часом ці світлини стали винятковим документальним матеріалом історії, що найбільш достовірно відобразив дійсність Чехословаччини 1970-80-их років, населення котрої постійно перебувало під наглядом політичної поліції.

Ховаючи фотокамери під пальто, у валізці або сумці, агенти стеження натискали на спуск у момент, коли об'єкт опинявся перед прихованою камерою. Відтак у кадр потрапляли не тільки люди за якими стежать, а й величезна кількість подробиць щоденного життя тогочасної Праги.

Тепер ці архівні світлини розвінчують міфи тоталітарної ідеології держави, яка не шанувала засадничих свобод та прав людини. Виставка „Прага в об’єктиві таємної поліції” є не тільки свідченням співпраці культурологічних інституцій Чехії та України, а й потужним імпульсом оздоровлення посттоталітарного суспільства та прагненням встановити світові стандарти демократії.