Мандрівна експозиція «Кожен має право знати свої права» відкриється в Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» з 28 вересня до 5 жовтня.

Експозиція „Кожен має право знати свої права” прибуде до Львова в рамках Всеукраїнської освітньої програми „Розуміємо права людини”. Виставка є своєрідним майданчиком для дискусії, навчання та дій спрямованих на підтримку та захист прав людини.

За словами регіонального координатора роботи експозиції, правозахисника Ніни Хоми “Виставку запропоновано для використання як додатковий наочний методичний матеріал у системі офіційної освіти, для освітніх, просвітницьких та інформаційних заходів і акцій недержавних організацій”.

Для нашого музею, розташованого в колишній політичній в'язниці НКВД-КҐБ і гестапо, просвітницькі програми з прав людини надзвичайно важливі. Експонуючи минуле, ми чітко усвідомлюємо, що і сьогодні, запорукою неповторення злочинів є знання громадянами своїх прав. Тому в музеї в ці дні працюватиме спеціальна екскурсійна програма і ми очікуємо на відвідини школярів та студентів”

сказала відомий львівський правозахисник, юрист Національного музею “Тюрма на Лонцького” Лідія Тополевська.

Виставка складається із 30 панелей, що містять стислі тексти та візуальну інформацію про цінності, принципи та окремі аспекти прав людини. Для того, щоб зміст виставки став доступний кожному, готується спеціальний методичний посібник для вчителів та викладачів щодо роботи з експозицією в навчальних цілях.

Перша презентація експозиції відбулася в «Європейському містечку» у Києві у червні, а у вересні – листопаді виставка вирушила в турне до 7 областей України. Виготовлення експозиції та її перший пілотний тур здійснюються в рамках проектів громадської організації М’АРТ, Української Гельсінської спілки з прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Норвезького Гельсінського Комітету”.

Виставка працює в Національному музеї “Тюрма на Лонцького” 28 вересня, 1–5 жовтня з 13:00 до 17:00 (вхід вільний. Екскурсії проводитимуться для організованих груп згідно попереднього запису за тел. 0631714048, Ніна Хома.