Мистецький проект, що об’єднав художню інсталяцію та виставку одного фондового раритету побачили відвідувачі Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів „Тюрма на Лонцького” у рамках Перших „Стусівських читань”.

До огляду із фондів музею-меморіалу було виставлено машинопис збірки Василя Стуса „Зимові дерева”, зберігання якої інкримінували в’язням сумління, арештованим КГБ під час „зимового покосу” 1972 року.

Музейний експонат містить на титульній сторінці дедикацію, з котрої випливає, що автор подарував саморобну збірку своїх поезій львівським приятелям – подружжю Калинців. Також рукою автора у деяких текстах трапляються суттєві виправлення, які можуть становити неабиякий інтерес для фахових дослідників творчої спадщини Василі Стуса.

Цей варіант збірки „Зимові дерева” є типовим зразком „самвидаву”, що його в часи т.зв. „брежнєвського застою” виготовляла і поширювала українська інтелігенція, оминаючи тоталітарну цензуру й шукаючи довірливого читальника із естетичними вподобаннями, котрі ніяк не вкладалися у прокрустове ложе „соцреалізму”.