Доступ до архівів колишніх спецслужб — як далеко Україні до Європи? Яким є право і практика доступу до архівів комуністичних спецслужб в Україні та за кордоном? Істориків, архівістів та журналістів запрошують обговорити проблеми в пошуку інформації про жертв політичних репресій та злочини  тоталітарного режиму.


Семінар відбудеться 28 березня 2012 р. у Львові (Дзеркальна зала Львівського національного університету імені Івана Франка, вул. Університетська, 1), початок о 10:00.

Запланована презентація довідника «Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів» . Також будуть оприлюдненні результати експертного опитування і моніторингу роботи архівних установ, в яких зберігаються документи радянського періоду. З дослідження можна буде дізнатись про перепони в доступі до інформації, про невідповідність архівів сучасним стандартам роботи (зокрема, скільки місяців треба очікувати на дозвіл використовувати власний ноутбук);  про ціни на архівні послуги;  про те, які з українських архівів найбільш недоступні на двадцятому році незалежності.

Питання до обговорення:

  1. Використання документів комуністичних спецслужб: закордонний досвід.
  2. Доступ до архівів України: огляд нормативної бази.
  3. Проблемні питання в доступі до архівів за результатами моніторингу

Організатори: кафедра давньої історії України та архівознавства, архів Львівського національного університету і Центр досліджень визвольного руху.

Семінар відбудеться в рамках проекту Центру досліджень визвольного руху «Доступ до архівів як право на суспільну пам’ять» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Інформаційні партнери проекту: інтернет-видання «Історична правда», портал «Право знати», Центр інформації про права людини.