Фестиваль DocuDaysЗ 29 жовтня по 9 листопада 2014 року на Львівщині проходитиме ХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Традиційно, фестиваль доповнюватимуть ряд різноманітних освітніх заходів, зокрема: майстер-класи по наданню першої медичної долікарської допомоги, майстер-класи з вогневої та тактико-спеціальної підготовки для цивільного населення, лекція на тему: «Як захистити свої трудові права?», семінар для правоохоронних органів «Дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів». Також заплановано проведення «живої бібліотеки», де книгами виступатимуть люди із своїми життєвими історіями (солдат АТО; волонтери, що збирають кошти на потреби армії; вимушений переселенець; правозахисник та інші).

Основна локація демонстації фільмів та супутніх заходів — Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького». Детальніше читайте в Програмі фестивалю та Афіші.

Цього року Docudays UA запрошує переглянути понад 30 найкращих документальних стрічок 2012—2013 рр. До програми цього року традиційно увійшли фаворити ХІ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, що відбувся в Києві з 20 до 27 березня 2014 р. Це, зокрема, фільм-переможець DOCU/ЖИТТЯ «Останній лімузин» режисерки Дар’ї Хльосткіної (Росія, 2014), переможець DOCU/КОРОТКО «Лізо, ходи додому» режисерки Оксани Бурої (Литва, Естонія, 2012) та інші фільми. Також під час Мандрівного фестивалю глядачі зможуть переглянути фільми-призери найвідоміших міжнародних кінофестивалів документального кіно.

Окремою сторінкою фестивалю стане добірка фільмів молодих кінематографістів України: «Присмерк» режисера Валентина Васяновича, «Амосов-Сторіччя» режисера Сергія Лисенка, «Кафе «Вояж»» режисера Романа Бондарчука, «Позитив» режисера Поліни Кельм, «Хворісукалюди» режисера Юрія Речинського. А також новий фільм із циклу короткометражних стрічок «Нові герої» – «Херсонщина прикордонна» режисера Сергія Лисенка. Фільм розповідає про волонтерів, які з перших днів анексії Криму Російською Федерацією допомагають українській армії обладнати кордон, забезпечують прикордонників, батальйон територіальної оборони «Сармат» і земляків-добровольців, які йдуть воювати в зону АТО, одягом, продуктами, бронежилетами, касками, оптичними прицілами, тепловізорами та іншим обладнанням.

Так само, як і цьогорічний фестиваль у Києві, мандрівні кінопокази об’єднані головною темою «Ідеорупція». Цей новотвір від команди фестивалю розглядає корупцію як явище, настільки руйнівне для суспільства, що тільки масовий спротив громадян здатен здійснити доленосні зміни в країні. Ми говоритимемо про корупцію як тотальне порушення прав людини – права доступу до інформації, права на справедливий суд, права на свободу слова та багатьох інших свобод.

Окрім Львівщини, впродовж жовтня–грудня світові шедеври сучасної документалістики зможуть побачити мешканці Вінниці, Дніпропетровська, Києва, Кривого Рогу, Львова, Житомира, Тернополя, Миколаїва, Запоріжжя, Полтави, Сум, Чернігова, Харкова, Херсона, Донецької області, АР Криму – усього більш ніж 230 міст і містечок України.

Організатори фестивалю: Українська Гельсінська спілка з прав людини, громадська організація «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Координатором фестивалю на Львівщині є: МГО «Центр правових та політичних досліджень «СІМ».

Регіональні партнери:

1. РГФ «Право і демократія»
2. БО Твоє право
3. КМЦ «Львівський палац мистецтв»
4. МГО «Студентське Братство Львівщини»
5. Дискусійний клуб при ЛНУ ім... І. Франка
6. ELSA ­ Європейська Асоціація Студентів Права
7. Студентське самоврядування та професійний комітет ЛНМУ ім... Д.Галицького
8. Студентська рада та професійний комітет студентів та аспірантів ЛНАМ
9. Майстерня добрих справ «Емаус — Оселя»
10. Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького»
11. Львівська середня загальноосвітня школа №38
12. Львівська академічна гімназія при НУ «Львівська політехніка»
13. Управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради
14. Управління Державної пенітенціарної служби у Львівській області

ХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається в Україні за підтримки уряду Швеції.

Партнери: Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини, фестиваль Movie that Matter.

Афіша ХІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

Програма освітніх заходів фестивалю Docudays UA

Довідка
Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. У 2014 році фестиваль у Києві відвідали 38 200 глядачів.
По завершенні Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають із жовтня до грудня (включно). У 2013 році Мандрівний Docudays UA відвідав 231 місто й містечко у 23 регіонах України, Крим, міста Севастополь і Київ.

Вхід на всі кінопокази – вільний.

Контактний телефон: 0631714048, Ніна Хома