Високий Дух ув’язнити неможливо!»

Репресії проти вірних у СРСР

До 500-річчя Реформації

Музейна зустріч із пастором Василем Боєчком

Під час зустрічі можна буде почути свідчення людей, які пережили страшні роки комуністичної антирелігійної політики, гоніння, втрату рідних і близьких, обшуки і приниження, довідатися про те, як служителі зберігали вірність Богу, ховали священну Біблію, ховалися від переслідування, таємно проводили зібрання в роки репресій, відбували арешт і чималі терміни покарання в радянських спецтаборах. А також -  запалити свічки пам’яті в подяку всім, хто заплатив високу ціну молитов і сліз, яка таки принесла свободу.

«Важливо пам'ятати весь шлях батьків віри – не забувати їх подвиг непідкупності та стійкості в роки гонінь, – нагадує пастор Василь Боєчко, який у радянські часи розповсюджував самвидав та закордонну християнську літературу й був у 1985 році одним з останніх в'язнів в Україні, хто відбував ув'язнення за віру в живого Бога. — На цьому місці, де працівники радянських спецорганів принижували наших братів і  сестер, які потім не раз гинули мученицькою смертю за віру, сьогодні музеї, і тут, як ніде, слід підносити молитви та вчитися цінувати свободу».

«...Наш народ не оцінив Божого дару – незалежності. Та свобода, що прийшла до нас з часу падіння атеїстичного режиму, принесла численні плюси, але не менше мінусів: до нас ринули різні фальшиві науки, лжемісіонери, потік літератури, яка не була скерована на духовне збудування. Ми ставили пам’ятники кому завгодно, тільки ніде немає хоча б пам’ятного знаку в честь дарованої свободи, Можемо якось прокинутися – а держава у кріпацтві. Цього не розуміють ні народ, ані ті, що називають себе провідниками нації, застерігає пастор Василь Боєчко, який цього року відзначив своє 80-ліття.

Довідка

Василь Боєчко, останній радянський політув’язнений за віру (звільнений 30 квітня 1987 р.), єпископ Церкви Християн Віри Євангельської України, пастор Української Християнської Місії відродження і милосердя, доктор теології. Він із гідністю та самопожертвою здолав сумні часи радянського безбожництва. Сьогодні натхненно проповідує Слово Боже у львівському храмі Христа-Спасителя «Воскресіння».

Василь Михайлович Боєчко — автор багатьох теологічних книг та редактор-упорядник «Української Біблії з коментарями», ведучий авторської програм «Вічне джерело» на 12 телеканалі у форматі телепроповіді, перший ефір якої відбувся 3 грудня 1991 року, тобто через день після національного референдуму.

 

Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького»

Львів, вул. С.Бандери, 1

Четвер, 21 грудня, 16.00