Сьогодні, 7 грудня 2011 р. в конференц-залі книгарні „Є” відбулася прес-конференція з нагоди відкриття VIII Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Традиційно, уже вп'яте, жителі та гості Львівщини мають нагоду переглянути кращі фільми світової документалістики. Цього року фестиваль стартує 8 грудня і триватиме до 15 грудня.

Мета фестивалю – засобами кіномистецтва привернути увагу українського суспільства до проблем «звичайної» людини, сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини, утвердженню ставлення до людської гідності як найвищої цінності.

До програми цьогорічного Мандрівного фестивалю увійшли фільми-переможці 8-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, а також фільми-призери найвідоміших міжнародних фестивалів документального кіно.

Новинки сезону Спеціальна пропозиція для гурманів креативної документалістики: ретроспектива документальних фільмів всесвітньо відомого режисера Луї Маля (Франція) та добірка стрічок «Нове кіно Балтії».

Найкращі зразки сучасного документального кіно Польщі «Мистецтво документу», представлені в рамках культурної програми головування Польщі у Раді Європейського Союзу.

«Герої нашого часу»: відеоісторії звичайних українців, які щодня своїми зусиллями намагаються змінити реальність, що їх оточує. Кожен «герой» має свою історію, кожен із них доводить – усе можливо, якщо докласти зусиль та не ламатися під тиском обставин, не дозволити системі загнати себе у глухий кут.

Права дитини традиційно – особливий фокус Мандрівного фестивалю Docudays UA. Майже в усьому світі ця тематика не залишає байдужими найкращих кінодокументалістів. Цього року програму присвячено 20-річчю ратифікації Україною Конвенції ООН про права дитини. Ця ініціатива кінофестивалю Docudays UA здійснюється у співпраці з представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Серед спеціальних програм фестивалю в регіонах: документальне кіно проти несправедливості (як убезпечитися від протиправних дій міліції), добірка фільмів про біженців та мігрантів, присвячена 60-річчю створення Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН)” — повідомила координатор фестивалю Ніна Хома із МГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ».

Кожного року РГФ «Право і Демократія» приймає участь у якості партнера фестивалю. Вважаємо такі заходи дають можливість доносити до громадян інформацію про діючі механізми захисту прав людини та значно підвищують рівень правосвідомості у суспільстві”, — відзначив Віталій Разік із РГФ «Право і демократія».

На пропозицію громадської організації «Центр правових та політичних досліджень «СІМ», управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області вперше прийме участь в показі документальних фільмів про права людини за програмою Мандрівного фестивалю. Сеанси документального кіно відбудуться у всіх без винятку установах області, згідно попередньо узгодженого та поданого на афіші графіку. Переглянути запропоновані фільми зможуть фактично всі бажаючі з числа засуджених, за винятком тих, які на момент перегляду будуть відбувати дисциплінарні покарання та засуджених до довічного позбавлення волі. Погоджуючись на пропозицію про партнерство та участь у фестивалі, ми ставили собі за мету зробити ще один крок до більшої відкритості пенітенціарної служби для суспільства та інформування осіб, які тимчасово позбавлені волі, про проблематику дотримання прав людини та можливі шляхи її вирішення”, — розповів провідний спеціаліст взаємодії із засобами масової інформації та зв’язках з громадськістю управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області Мирослав Демків.

“Для нас є надзвичайно важливим щоб люди знали свої права, вміли їх захищати та реалізовувати. Права людини це та цінність, яку не можна забрати чи вкрасти, це те, що має кожна особа незалежно від того, хто вона, звідки, скільки їй років, у що вірить, якого кольору в неї шкіра чи якою мовою вона розмовляє. Права людини є абсолютно у кожної людини. Будь-яка подія, котра стосується прав людини — стосується кожної людини, тому вважаємо за необхідне зробити свій внесок у побудову атмосфери поваги до прав людини. Саме тому “Корпус свободи” є партнером “DocuDays” у м. Львові. Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини — це можливість для всіх краще зрозуміти, що таке права людини та як їх захищати. Більше того, це – подія для поціновувачів якісного документального кіно на теми, які стосуються кожного, можливість безпосередньо взяти участь в обговоренні фільму після його перегляду і таким чином допомогти краще зрозуміти суть проблеми,” — повідомив Євген Філіппов із ГО «Корпус свободи».

 

Довідка

Організатор фестивалю на Львівщині: МГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ».

Партнери:

РГФ «Право і демократія»

ГО Центр громадської адвокатури

БО «Твоє право»

ГО Корпус свободи

ELSA — Європейська Асоціація Студентів Права

Юридичний факультет ЛНУ ім. І.Франка

Класична гімназія при ЛНУ імені І.Франка

Управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області

Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»

Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету

ГО Арт Хаус Львів

ГО Центр міської історії Центрально-Східної Європи