IMG_2925У Львові, 8 червня, на подвір’ї Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко разом із очільниками області та міста відкрив пам’ятний знак.

Спільну молитву за жертвами масових розстрілів у червні 1941 року в’язнів «Тюрми на Лонцького», де розташовувався слідчий ізолятор НКВД,  відслужило 4 священики різних християнських конфесій: декан УАПЦ о. Олег, проректор Львівської богословської академії УПЦ КП о. Віталій, представник римо-католицької метрополії о. Володимир та настоятель церкви св. Юра УГКЦ о. Роман.

 

Звертаючись до присутніх, Валентин Наливайченко сказав: «Окупація, агресія, тортури, смерті. Все це було тут в червні 41-го. Нас не жаліли кати, не залежно від того, чи були вони нацистами, чи комуністами. Не жаліли українців,  не жаліли поляків, знищували євреїв. Наймолодший, хто загинув тут, у цій катівні у  червні 41-го – це Вітольд Марцеховський, молодий поляк. Найбільші жертви, які понесли українці в таких катівнях по всій державі, по всім українським землям, були через те, що боролися проти поневолення, очолювали український визвольний рух. Тут і зараз, сьогодні ми розуміємо, хто ми є після  цієї боротьби, хто ми є під час продовження  цієї боротьби. Зараз на цьому місці збереглася віра, але й  головне – з’явилася далі гідність та звитяга кожного українця. Півтора роки тому ми, українці — я вас  впізнаю в обличчя!-  йшли без зброї, незахищені, з дерев’яними щитами проти автоматів Януковича.  Через рік, зараз продовжують наші патріоти добровольці, військові офіцери СБУ і Збройних сил, всі українці боронити рідну землю проти новітнього московського агресора, який насправді давно і злочинно  планував поневолити українців, знищити українців. А не вдалося це тому (і не вдасться!), що такі місця – в наших серцях! Тому що українська дія і боротьба  проти поневолення — в наших серцях, в наших обличчях, — і в цьому є наше майбутнє! І ми  його будемо боронити. І ми його будемо захищати шануючи, вшановуючи, пам’ятаючи».

« 1 of 2 »

До присутніх на церемонії звернулися також міський голова Львова Андрій Садовий, голова ЛОДА Олег Синютка та народний депутат ВРУ Герой України Юрій Шухевич. Достойники урочисто  відкритий пам’ятний знак, що має вигляд полірованої плити червоного граніту, на якій визолочено напис: «На цьому місці  буде споруджено меморіал пам’яті жертв тоталітарних режимів».