Сьогодні, 23 березня 2017р. зберігачка фондів Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Ірина Єзерська  провела лекцію-презентацію на тему «Українська Гельсинська Група: боротьба за права людини триває» для учнів 7 та 9 класів львівських шкіл № 31, №95

Дослідниця розповіла учням та вчителям про боротьбу за права людини в СРСР. Особлива увага акцентувалася на громадській ініціативності дисидентів в умовах тоталітарної системи.
Під час презентації слухачі мали можливість довідатися маловідомі факти про засновників та членів УГГ, перипетії боротьби з інакомислячими в радянській державі, мету,засоби та наслідки правозахисного ркуху на основі архівних матеріалів.

Розповідаючи про членів-засновників УГГ Івана Кандибу та Левка Лук"яненка, І.Єзерська підкреслила,що обидва вони були в"язнями тюрми «на Лонцького». Доповідачка наголосила про особливу важливість та актуальність проведення схожих освітньо-виховних та просвітницьких заходів саме в такому місці — колишній слідчій тюрмі для політичних в"язнів. І саме той факт, що зараз сюди можуть приходити відвідувачі і вільно висловлювати свою думку, найкраще демонструє про недаремність боротьби за свої переконання колишніх в"язнів тюрем та концтаборів.