13 лютого 2012 року у приміщенні Національного музею «Тюрма на Лонцького» відбудеться публічна лекція на тему: «Музей в Освенцімі: знати і пам’ятати».

Лекцію прочитає аспірант Львівського національного університету, науковий співробітник Центру Досліджень визвольного руху Олеся Ісаюк. Лектор розповість про історію концентраційного табору в Освенцімі, формування та сучасний стан музею на місці колишнього концтабору, сучасну експозицію музею «Аушвіц – Біркенау».

Зараз на місці колишнього концтабору — музей, одне з місць, які внесені у список культурної спадщини ЮНЕСКО. Свого часу Освенцім був найбільшим концтабором у всій окупованій Європі і одночасно «фабрикою смерті». Оскільки нацисти не встигли його знищити при відступі, зараз колишній концтабір є унікальною пам’яткою епохи.

Як та чому колишній концтабір перетворили на музей? Як розвивався цей музей? Як він виглядає зараз? Яким чином презентують відвідувачам – у масі своїй людей, не пов’язаних з історією – настільки специфічне місце? Що можна там побачити зараз? Яким чином музей є одночасно і місцем памяті?

Основою для лекції послужили особисті враження лектора, яка двічі побувала у музеї «Аушвіц – Біркенау» як відвідувач музею. Завдячуючи професії, мала можливість оцінити бачене не тільки як прихильник історії, а й як її дослідник.

Лекція пройде у супроводі відео презентації на основі фотографій музею.

Лекція відбудеться у приміщенні Національного музею «Тюрма на Лонцького» (вул. С. Бандери,1, вхід з вул. К. Брюллова) у понеділок, 13 лютого 2012 року. Початок о 12 годині