obkladkaХто розповів світові про українських хліборобів, винищених геноцидом та запроторених в час колективізації за межі України? — Відповідь на це та інші питання  можна буде довідатися на зустрічі із упорядниками першого факсимільного видання в Україні книжки «спогадів про хресну дорогу розкуркулених» — заступником голови Товариства наукових викладів ім. Петра Могили Богданом Горбовим та директором Музею історії НУ «Львівська Політехніка» Анною Кос у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького».

22 листопада, субота

15:00

Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»

вул. С. Бандери, 1 (вхід з вул. К. Брюллова)

У День вшанування пам’яті жертв геноциду – Голодомору 1932-33 років в Україні у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» презентуватимуть повість емігранта українського походження Кузьми Каздоби «Заметений шлях», що повертає в далекі 30-ті роки XX століття.

Автор повісті – уродженець хутора Новий Ставок біля села Гарбузинка на Миколаївщині -  описує події, пережиті і вистраждані ним самим, його родиною і сотнями тисяч українських селян-хліборобів, майно яких і господарства в роки колективізації було конфісковано, їх же самих насильно депортовано з рідних місць на Північ, на лісозаготівлі та спец поселення – «селища мук і смерті».

«Олександр Солженіцин вважав, що про страхітливі репресії супроти українського селянства світ не дізнається, бо селяни – неписьменні і спогадів про своє життя не залишають. Та Кузьмі Каздобі було призначено вижити щоб саме написати спогади про пережите й почуте, подавши безліч достовірних даних, уривків з листів від рідних тощо», — наголошує Анна Кос.

Вхід вільний.