У неділю, 30 жовтня, у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» відбудеться обговорення фільму «Назови своє ім’я за літерами», влаштоване з ініціативи львівського Наукового центру дослідження юдаїки та єврейського мистецтва ім. Фаїни Петрякової до 70-річчя трагедії Бабиного Яру.

Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у співпраці із Науковим центром дослідження юдаїки та єврейського мистецтва ім.Фаїни Петрякової, заснованого у Львові 23березня 2005 року громадськими діячами Ярославом Дашкевичем, Іриною Калинець, Мелахом Шейхетом та Зеновієм Мазуриком, започатковує у рамках щонедільного музейного кінолекторію демонстрацію та обговорення фільмів, що розповідають про Шоа ( Голокост).

Це лише один із напрямків співпраці, про які на найближчу перспективу домовилися директор музею Руслан Забілий та очільник Наукового центру дослідження юдаїки Мейлох Шейхет. Загалом співпраця між двома інституціями стосуватиметься пошуку архівних матеріалів із збірок за кордоном, які зможуть доповнити розділ музейної експозиції, котрий розповідатиме про період нацистської окупації.

Першою спільною акцією музею-меморіалу та центру юдаїки стане обговорення двох фільмів, що розкривають тему, напряму пов’язану із нацистською окупацією, а саме Шоа на території України.

Так, до 70-річчя трагедії Бабиного Яру, 30 жовтня у кінолекторії можна буде переглянути фільм «Назови своє ім’я за літерами» режисера Сергія Буковського, а 6 листопада – канадську документальну стрічку «Вона заплатила життям», зняту Іриною Корпан про долю своєї бабусі, яка ціною свого життя рятувала євреїв на Тернопільщині.