Лютий з ініціативи Ліги українських жінок обрано місяцем українських героїнь тому, що в ньому народилися чи трагічно пішли з життя українські жінки, які залишили після себе славний слід, не знищений тоталітарним комуно-більшовицьким режимом.


Переглядом фільмів та спогадом про жінок-героїнь відвідувачі кінолекторію Національного музею-меморіалу „Тюрма на Лонцького” пошанують пам’ять про них. До найталановитіших і наймужніших дочок України належать письменниця Леся Українка, УСС-ка Ґандзя Дмитерко, яка поруч з хорунжою Оленою Степанів, хорунжою Софією Галечко, стрільцями Марією Якимович, Наталкою Гевко, Олею Когут, Юлією Скорубською, Марією Бачинською, Дарією Зілинською стала символом жіночої військової звитяги України. У цьому ж місяці пішли з життя славні українські патріотки Наталка Винників, Дарія Гнатківська, Олена Антонів, Марія Лаврів, Наталія Шухевич. Також у лютому гестапівці арештували в Києві та замордували в Бабиному Яру письменницю Олену Телігу.

5 лютого гостями кінолекторію стануть голова просвітянського фонду ім. І. Фещенка-Чопівського «Джерело» Ярослав Гелетій, видавець книжок „Олена Теліга. Я вогонь, я вихор” і „Олена Теліга. Або-або ” та автори однойменної моновистави, зреалізованої на Камерній сцені Національного академічного драматичного театру ім. М. Заньковецької — акторка Наталя Лісова і режисерка Інна Павлюк.

Ушановуючи січовичок, кінолекторій ознайомить із їхніми світлинами та задемонструє 12 лютого документальний телефільм „Олена Степанів”із циклу „Українські державники”.

Незабутніх Ольгу Дучімінську та Надію Світличну, повязанних долею із героїнею Іриною Сеник, котра залишила по собі не тільки приклад патріотизму, а й зворушливі вишивані орнаменти й вірші, згадуватимуть 19 лютого при виставці одного раритету, яким буде рушник, створений на базі численних вишиваних мініатюр Ірини Сеник. На вечір пам’яті Ірини Сеник приїдуть її родичі та приятелі із Борислава, дрогобицька журналістка Лідія Ковальська, члени стрийської „Просвіти” та історик Віктор Мандзяк.

26 лютого працівники Бережанського краєзнавчого музею на Тернопільщині приїдуть до „Тюрми на Лонцького”, аби розповісти про легендарних зв’язкових Романа Шухевича — Катерину Зарицьку, Дарію Гусяк та Галину Дидик, 100-річчя від дня народження котрої відзначаємо цього року.