Про силу волі, яка стала взірцем для сотень тисяч і зробила цих людей символами. Про минуле боротьби та особистого життя командирів УПА Романа Шухевича і Василя Кука, засновника ОУН Євгена Коновальця та лідера визвольного руху Степана Бандери покажуть у фотографіях, архівних документах та спогадах їх сучасників в Національному музеї “Тюрма на Лонцького”.

Відкриття виставки 3 квітня, вівторок о 16-00.

Захід приурочений до 70-ліття Української повстанської армії.

Про чотирьох людей, які стали символами боротьби українців за незалежність розповідає нова документальна виставка Центру досліджень визвольного руху „Сила волі. Провідники визвольного руху”.

“Перед глядачем постає шлях кожного з чотирьох провідників: Євгена Коновальця, Степана Бандери, Романа Шухевича та Василя Кука. Від народження до загибелі. Про вибір і жертву кожного. Про час, у який вони жили. Про дилеми, які вони вирішували. Про бої і протистояння, у яких вони перемогли. Чи програли. Втім, їхній фізичний програш обернувся перемогою духу. Яким чином – про це теж у виставці”

– говорять організатори.

Виставка „Сила волі. Провідники визвольного руху” є розповіддю про долі лідерів на тлі історичної доби, містить чимало світлин та архівних документів, багато з яких представлені уперше. Авторами є історики Центру досліджень визвольного руху та Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Володимир В’ятрович, Руслан Забілий, Ігор Дерев’яний,  Андрій Шевців та Василь Стефанів, дизайн виконала Ольга Сало.

На відкриття виставки запрошені: член наглядової ради Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького», герой України Юрій Шухевич; племінниця останнього Головного командира УПА Василя Кука Ольга Кук; голова Крайового братства ОУН-УПА Олесь Гуменюк, голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк; депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета.

Виставку відкриє директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий. Першу екскурсію проведе один з її авторів, науковий працівник музею Ігор Дерев’яний.

Виставку можна буде оглянути до 8 травня (щодня з 10-00 до 19-00, без вихідних, вхід безкоштовний). Львів, Національний музей “Тюрма на Лонцького”, вул. С. Бандери, 1.