16 січня у Львові відбулося обговорення книги «Історія з грифом «Секретно» екс-голови архіву СБУ, історика Володимира В’ятровича.

Книгу вперше було представлено у вересні 2011 року на львівському Форумі видавців. З того часу її встигли перечитати і зустріч цього разу мала на меті обговорення текстів із автором видання.

До книги увійшли статті автора для однойменного проекту ТСН в мережі Інтернет, куди В’ятрович дописував з 2010 року. Окрім виданих публікацій, на сайті уже є й нові, що висвітлюють невідомі раніше секрети української історії. Їх автор планує упорядкувати у наступній книзі із серії «Історія з грифом «Секретно».

Загалом проект на інтернет-ресурсі ТСН, видання книги та активна публічна діяльність автора – це відповідь на спроби відсунути у небуття ті сторінки історії, що почали відкриватися. Зокрема, таку політичну парадигму організатори та учасники цього проекту вбачають у діяльності міністра освіти Дмитра Табачника та голови СБУ Валерія Хорошковського.

Учасниками обговорення були історики Андрій Козицький (Львівський національний університеті ім. І. Франка), Ігор Дерев’яний (Національний музей «Тюрма на Лонцького»), проректор з навчально-виховної роботи Українського католицького університету Павло Хобзей, голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, син командувача УПА Романа Шухевича Юрій, а також відвідувачі, які ущерть заповнили конференц-залу книгарні.