Павло Петренко, міністр юстиції України в уряді прем'єра Володимира Гройсмана, 7 червня під час візиту до Львова відвідав Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького».

 

До «Тюрми на Лонцького» Павло Петренко прийшов у супроводі начальника головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослава Жукровського. Із експозицією міністра-реформатора ознайомив генеральний директор музею Руслан Забілий та відома львівська правозахисниця Лідія Тополевська.

 

Павло Петренко залишив такий допис про відвідання музею-меморіалу: «Побували в «Тюрмі на Лонцького», яка нині є музеєм пам'яті жертв окупаційних режимів. Думаю, важко знайти людину, в якої б не завмирало серце, дивлячись на такі «експонати».

 

Ця в'язниця – дуже яскраве підтвердження того, що ми в боргу перед тими, хто поклав своє життя під час радянських репресій.

У цьому музеї я вкотре переконався, що заборона Міністерством юстиції комуністичної партії та комуністичних ідолів була правильним рішенням.

 

Ще одна вкрай важлива річ – реформа пенітенціарної системи.

Наша тюремна система не дуже змінилася з тих часів, коли країною котилися сталінські репресії. Мова йде і про умови утримання, і про ставлення до людей, і про шанс в таких умовах зберегти у собі щось людське.

 

Ми маємо завершити реформу пенітенціарної системи для того, щоб людина, яка потрапила за грати, не втрачала гідність, щоб вона мала шанс на повернення до нормального життя.

 

Реформування пенітенціарної служби буде завершенням процесу декомунізації України і звільненням держави від усіх репресивних елементів радянського режиму.


Тому реформа пенітенціарної системи для мене особисто і для всієї нашої команди є найбільшим завданням і викликом!»

 

Фото-звіт