Віце-ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа о. Орест Демко та п’ятдесят студентів ІV курсу згаданої семінарії під час відвідин Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів „Тюрма на Лонцького” не тільки прослухали лекцію екскурсовода про історію політичної в’язниці НКВД і гестапо, а й влаштували спільну молитву при Стеллі Пам’яті, на якій уміщено прізвища людей різних національностей із сумнозвісних „розстріляних списків” 1941 р.

Тричі змовивши „Отче наш” та „Богородице Діво”, студенти Львівської духовної семінарії Святого Духа злагодженим хором заспівали невинно убієнним „Вічную пам'ять” за упокій їхніх душ. Семінаристи разом із віце-ректором о.Орестом Демком подарували музею цікаві книжкові й журнальні видання на релігійну тематику, а також залишили зворушливий запис у музейній „Книзі відгуків”.

 

„Досліджувати, вивчати й передавати історичні знання — дуже важлива місія. Збережена історія — це якір. І цей якір не має за завдання сковувати наш хід вперед — він має міцно тримати нас серед буревіть сучасності, зробити нас сильними та здатними будувати свою Державу. Дякуємо Вам за Ваш труд і за силу, якою надихнули нас під час відвідин цього Меморіалу”

йдеться у пам’ятному записі в музейній „Книзі відгуків” .

 

Фото Богдана Лопишко