19 жовтня 2011 р. Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» відвідала делегація представників німецького Громадського об’єднання «Саксонські меморіали в пам'ять жертвам політичного терору» (м. Дрезден, ФРН) на чолі із доктором Петером-Паулем Штраубе, ректором Католицького інституту м. Баутцен (Саксонія).
«Саксонські меморіали» займаються вивченням питань історії політичного терору під час Другої світової війни та у післявоєнний період. Тож після ознайомлення із експозицією музею «Тюрма на Лонцького» відбулася зустріч німецької делегації із директором музею Русланом Забілим.
Під час зустрічі німецькі та українські колеги обговорювали питання співпраці між «Саксонськими меморіалами» та «Тюрмою на Лонцького» щодо обміну інформацією про діяльність гестапо у Львові в1941—1944 р., функціонування в’язниць та концтаборів на Львівщині в цей період, пошуку за допомогою німецьких дослідників документів з архівів Німеччини, які стосуються діяльності нацистської адміністрації під час війни на Львівщині та Західній Україні.
Петер-Пауль Штраубе сказав:
«Співпраця «Саксонських меморіалів» і музею «Тюрма на Лонцького» може стати важливим кроком у розкритті злочинів нацизму на території України, розкрити досі невідомі сторінки історії в’язниці та тих українців, які страждали від нацизму».
Історик Руслан Забілий вважає, що «подібна співпраця дає можливість не тільки відкрити сторінку злочину нацизму чи комунізму. Вона дає можливість зрозуміти у яких умовах боролися українці за створення незалежної держави та яку ціну за цю боротьбу сплачували цілі покоління. Ширше розкриття цієї проблематики суспільству дає можливість ближче пізнати історію власного народу».
Сторони мають окреслити чітке коло питань із цієї тематики для того, щоб започаткувати спільну науково-пошукову роботу. До того ж «Саксонські меморіали» допоможуть у налагодженні контактів та співпраці із подібним музеєм-в’язницею міста Баутцен.