У середу, 8 лютого, о 18:00 у львівській книгарні “Є”на просп. Свободи, 7відбудеться розмова «Стереотипи та міфи про ОУН у минулому і сьогодні», присвячена 83-їй річниці від дня заснування ОУН.

У розмові візьмуть участь директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий, директор благодійного фонду «Літопис УПА»Микола Посівнич, дослідник ОУН-УПА, директор «Галицької Видавничої Спілки Ярослав Сватко, модератор заходу – студент історичного факультету ЛНУ ім. І. Франка Михайло Галущак,

Від терористичного кліше з боку польської пропаганди до колабораціонізму з боку радянської влади і, навіть, до певного ідеалізму – з погляду сьогодення. Міфи та стереотипи навколо Організації українських націоналістів на різних сторінках історії не були однаковими, що, безумовно, свідчить про непересічність організації. Відтак, історія ОУН, що бере свій початок з лютого 1929 р., і далі обростає міфами та стереотипами. Переосмислюючи і долаючи їх, ми відкриваємо для себе кардинально нову історію — дохідливішу та переконливішу.