Ізолятор тимчасового тримання Львівського міського управління ГУ МВС України у Львівській області закрили на вимогу прокуратури.

Під час перевірки було виявлено низку порушень. В установі ігноруються вимоги Закону України «Про попереднє ув’язнення».

«По-перше, це відсутність прогулянкового дворика, що грубо порушує конституційне право затриманих громадян на щоденну прогулянку, — пояснює старший прокурор відділу нагляду прокуратури Львівської області Андрій Ванчак. — Також було ще виявлено порушення щодо медико-санітарного та матеріально-побутового забезпечення».

В ізоляторі на вулиці Степана Бандери також не виявили належної кімнати для побачень та недорахувались аптечок. Порушення були і раніше, однак закривати ІТТ не поспішали. В області й без того їх бракує. Із 18-ти 10 закрили на ремонт. А Львові він взагалі один. Раніше усе всіх влаштовувало, каже начальник міської міліції Павло Гарасим. Тюрма у цьому приміщенні була з 1890 року. Однак, з часом змінились вимоги. Навести лад із харчуванням, лікуванням та кімнатою побачень легко. Головне, знайти гроші. А от забезпечити щоденну прогулянку складніше.

«Сам ізолятор і камери утримання знаходяться на другому поверсі міського управління. Саме управління орендує приміщення в Служби безпеки України і, взагалі, воно рахується історичним музеєм. Тому на будь-які серйозні зміни в будівлі, потрібено низку дозволів», — розповів Гарасим.

Якщо СБУ дасть дозвіл, то місце для прогулянок облаштують у подвір'ї будівлі. Зараз — це територія служби безпеки. Поряд — музей «Тюрма на Лонцького». Останні вже письмово дали відповідь, що не проти, аби ув'язнені мали змогу подихати свіжим повітрям. Однак певні, ІТТ варто забрати із центру міста та історичної будівлі.

«Каналізацію та воду вони зробили із порушенням. вони постійно нас заливають. Перекриття є дерев'яні, вони постійно мокрі вода тече по стінах. Стіни руйнуються весь час сиплеться штукатурка. Також система опалення є застаріла. Тож це ІТТ зовсім не відповідає сучасним вимогам», — каже співробітник музею «Тюрма на Лонцького» Лідія Тополевська.

Втім, що така перспектива — тимчасова, розуміють і самі міліціонери. До нового року має запрацювати нове міське управління міліції, яке мають збудувати на вулиці Стрийській. Однак, сам принцип будівлі, яка має бути прозорою, виключає можливість облаштувати там ІТТ. Тож в майбутньому, для ізолятора шукатимуть інше місце, аби збудувати його за усіма нормами.

На разі, кажуть в прокураторі, порушення є майже у всіх ІТТ у області. Єдиний ізолятор, який відповідає нормам знаходиться в Дрогобичі.

zaxid.net