26 січня в актовій залі Музею етнографії (Львів, просп. Свободи, 15) о 17:00 відбудеться презентація книги історика, наукового співробітника Центру досліджень визвольного руху, завідувача відділу «Інститут дослідів Волині» рівненського обласного краєзнавчого музею Ігоря Марчука «Сотник УПА Петро Гудзоватий», що вийшла друком у видавництві «Літопис УПА».

Сотник Петро Гудзоватий — «Очеретенко», пройшовши ґрунтовний вишкіл у Дружинах українських націоналістів під керівництвом Романа Шухевича, долучився на початку 1943 року до творення Української повстанської армії. Як військовий фахівець-інструктор створював та вишколював перші сотні та чоти повстанців на Поліссі.

Далі за наказом Головної команди УПА йому було доручено діяти на найбільш відповідальному і небезпечному відтинку — очолювати рейдові підрозділи групи УПА «Тютюнник», які опановували Житомирщину та Київщину.

Протягом 1943 року він двічі особисто брав участь у рейдах: спочатку у складі сотні повстанців, а вдруге — восени 1943 року на чолі двох куренів «Кватиренка» і «Негуса». Повстанці вважали Гудзоватого вмілим та відважним командиром, який особистим прикладом надихав вояків на боротьбу з ворогом.

У презентації візьмуть участь:

  • автор Ігор Марчук;
  • директор Благодійного фонду «Літопис УПА» Микола Посівнич;
  • представник Центру досліджень визвольного руху Марта Гавришко;
  • науковий співробітник Національного музею «Тюрма на Лонцького» Ігор Дерев’яний.