SWED-BILORUS_-_POSTER-SRA3_-_FINISHВідомі українські письменники та перекладачі у музеї, розташованому у колишній політичній в'язниці, читатимуть вірші репресованих білоруських поетів.

У суботу, 18 травня, о 12:00 відома письменниця Оксана Забужко, білорусько-шведський поет і перекладач Дмитро Плакс та скандинавіст і перекладач Лев Грицюк читатимуть вірші сучасних репресованих білоруських поетів Владзіміра Някляєва та Алєся Бяляцького у колишній в'язниці КГБ та Гестапо.

Захід проходить в рамках білорусько-шведських літературних днів у Львові «За Білорусь!». У ці травневі дні Львів приймає справжній «десант» білоруських, шведських та українських письменників: до України прибула Litteraturresan: Belarus/Vitryssland («Літературна подорож: Білорусь»). Через проблеми з білоруськими візами для шведських організаторів і напружену дипломатичну ситуацію між Білоруссю та Швецією, проект подорожує сусідніми з Білоруссю країнами.

Нагадаємо, що окрім суботньої програми «Поезія в тюрмі» темі репресій буде присвячено й семінар Володимир Арлова: «Письменник і режим. Цензура в країні, яка стверджує, що не має цензури», що відбудеться напередодні у приміщенні театру ім. Леся Курбаса.

У білорусько-шведських літературних днях у Львові (17-19 травня 2013 року) беруть участь шведська поетка Єнні Вранґборґ, білорусько-шведський поет і перекладач Дмитро Плакс, титулований шведський музикант Даніель Вікслунд, знамениті білоруські письменники Наталка Бабіна та Уладзімір Арлоў, Андрій Хаданович та Барыс Пятровіч, лауреатка «Ангелуса»-2011 Світлана Алексієвич, Алеся Башаримава, зірка білоруської музики Зьміцер Вайцюшкевіч та інші.

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Повна програма заходів тут