Спільне обговорення питань дослідження історії комуністичних злочинів в Угорщині та Україні, можливі перспективи  майбутньої співпраці, обговорення вже ініційованих міжнародних проектів та презентація наукових і популярних видань, виставок, а також інших заходів  - саме ці теми були у фокусі робочого візиту п'яти українських інституцій на запрошення Офісу Комітету національної пам'яті Угорщини 9-10 березня 2017 року.

Зустріч мала декілька тематичних блоків. Перший - обговорення потенційної співпраці між установами. Комітет національної пам'яті Угорщини презентував свої наукові дослідження, розповів про реалізовані проекти, напрямки поточної роботи та зацікавленість у міжнародній співпраці - зокрема, щодо питань дослідження архівів КГБ. В першу чергу колег з Будапешту цікавлять матеріали до історії Угорської революції 1956 року.Директор Галузевого державного архіву СБУ, Андрій Когут, зауважив, що для української сторони є малознаними, а тому дуже цікавими угорські архівні матеріали до історії XX ст.

Українська делегація презентувала власні напрямки досліджень та питання, над якими можна буде спільно попрацювати. Діапазон широкий - від документальних досліджень та виставок до міжнародних обговорень кращих практик у сфері політики національної пам'яті.

Друга частина зустрічі пройшла у форматі воркшопу - презентації роботи українських та угорських інституцій у сфері історичних досліджень радянського періоду та політики національної пам'яті.

Наукова співробітниця Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Ольга Зброжко розповіла про історію створення, основну мету та завдання музею-меморіалу. Музей займається, зокрема, дослідженнями окупаційних режимів, репресій, переслідувань, масових розстрілів 1941 року, історій доль ув'язнених у цій тюрмі. Нещодавно у музеї на подвір'ї розпочались археологічні розкопки.

На заході також була присутня Ярослава Хортяні - представниця українців у Парламенті Угорщини. Вона розповіла про життя української громади в Угорщині та промоцію української культури. Парламент Угорщини у 2003 році визнав Голодомор в Україні актом геноциду проти українського народу багато в чому завдяки адвокаційним зусиллям української діаспори.

Ярослава Хортяні після презентацій запросила присутніх на церемонію покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку у Будапешту. Монумент встановили завдяки ініціативі Державного Самоврядування Українців Угорщини у 2007 році. Монумент стоїть у ІІ районі м. Будапешт, неподалік греко-католицької церкви на правому березі Дунаю (у Буді). Українська делегація наступного дня мала візит до музею тоталітарного режиму «Дім терору» та Будинку Парламенту Угорської республіки. Музей тоталітаризму містить експонати, пов'язані з нацистськими та комуністичними режимами ХХ-го століття в Угорщині. Приміщення установи є одночасно пам'ятником жертвам цих режимів.