До Дня музеїв 16 травня у приміщенні Національного музею у Львові ім. А.Шептицького відбулося урочисте нагородження премією міського голови Львова кращих працівників музейних установ міста. Серед відзначених – зберігач фондів Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Ірина Єзерська.

Програма підтримки музейних працівників у восьми номінаціях діє у Львівській міськраді впродовж п’яти років. За цей час нагороду отримали вже 45 осіб, однак до когорти відзначених представниця Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» долучилася уперше.

Незалежна комісія експертів гідно оцінила сумлінну працю Ірини Єзерської у номінації «Популяризація фондових збірок», відзначивши її за вагомий внесок у створення нових експозицій та науково-дослідницьку діяльність.

DSC07253

Незважаючи на те, що основні, науково-допоміжні й обмінні фонди такого музею «Тюрма на Лонцького» перебувають у стадії формування, зберігач фондів Ірина Єзерська не тільки докладає чимало зусиль до збирання колекцій та належного зберігання артефактів, а й що найважливіше — до активної їх популяризації. При  цьому вона виявляє творчий, інноваційний та нестандартний  підхід до справи, внаслідок чого нові поповнення фондів здобувають негайне введення в науковий обіг через інформування на музейному сайті та в інших ЗМІ. А відвідувачі музею із великим задоволенням сприймають подачу нового матеріалу в рамках акцій «Доторкнися до фондового раритету» та «Експонат місяця».

Найголовнішим досягненням у доробку Ірини Єзерської за минулі роки стало опрацювання фондового матеріалу  — рукопису одного із чільних українських «шістдесятників» Івана Геля.  Ірина Єзерська виступила упорядником книжки Івана Геля «Виклик системі: український визвольний рух другої половини XX століття», що разом із її переднім словом та науковими коментарями побачила світ 2013 р.

Додано 20.05.2014