На науково-практичному семінарі «Збереження пам’яток писемності та друку: аспекти розвитку» відомі спеціалісти-реставратори Львова, працівники наукових та музейних установ обговорювали особливості реставрації документів.
На семінарі виступили також працівники Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Зокрема, художник-реставратор Наталія Гончарова з доповіддю «Реставрація документів на цигарковому папері», зберігач фондів Ірина Єзерська з доповіддю на тему «Заходи із збереження документальних фондів Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів ”Тюрма на Лонцького” та Центру досліджень визвольного руху» та старший науковий співробітник Ігор Дерев’яний із доповіддю «Стан збереження історичних документів у фондах Архіву УСБ України Львівської області».

У своїх виступах науковці ознайомили присутніх із особливостями реставраційної, фондової та наукової роботи музею, поділилися унікальним досвідом реставраційної роботи повстанських документів на цигарковому папері, наголосивши на проблемах збереження документів. А також поділилися своїм досвідом щодо способів зберігання музейних фондів та специфікою наукової роботи із документами в архіві СБ України Львівської області так само, як і особливостями збереження самих документів.

Окрім того, учасники мали змогу ознайомитися із особливостями технічного устаткування та облаштування робочих приміщень реставраційного відділу бібліотеки ім. В. Стефаника. Після завершення семінару відбулася дискусія, у якій учасники обговорили можливості співпраці та взаємної допомоги у реставраційній роботі: таким чином зроблено ще один крок до тіснішої співпраці між музеями та науковими установами Львова.

Семінар відбувся 31 жовтня 2013 р. в приміщенні відділу наукової реставрації та консервації рідкісних видань Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника (вул. Лисенка, 14).