За роки незалежності України збірки українських музеїв побували майже в усіх столичних музеях Європи, у багатьох музеях США, Канади, Японії та інших держав.

Музеї Львівщини активно співпрацюють, зокрема, з музеями Польщі, Словаччини, Чехії, Німеччини і, таким чином, інтегруються в європейське музейництво.

Співпраця з європейськими музеями дає нам можливість реставрувати пам’ятки світової культури, організовувати спільні виставки з проблем історії, культури, народних традицій, видавати наукові каталоги, альбоми, буклети, проспекти українською, польською, англійською мовами, проводити спільні конференції, симпозіуми, семінари тощо. Активна музейна діяльність спрямована на популяризацію України як європейської, цивілізованої, демократичної Держави.

Шлях європейських музеїв, для розвитку яких залучаються мільйонні європейські гранти на оновлення експозицій, наукові дослідження, видавничу та виставкову діяльність, переконує музейну спільноту Львівщини щодо правильності курсу України на шляху до негайної асоціації України з країнами Європейського Союзу.

Залучення європейських грантів дасть можливість у перспективі не лише зробити вагомий крок уперед у музейній сфері для побудови нових експозицій музеїв, на розвиток видавничої та експозиційної роботи, а й суттєво зменшить видатки з бюджету тих коштів, яких сьогодні вкрай бракує нашій економіці. Співпраця з країнами Європейського Союзу сприятиме також розвитку туризму між нашими країнами. Відомо, що туристична галузь є однією з найприбутковіших у світі. Вже сьогодні Львів відвідує щорічно близько двох мільйонів туристів. Відповідно, ця цифра значно зросте, коли кордони України стануть більш відкритими для європейського туриста, який долучає значні кошти для розвитку економіки нашого регіону.

Музейники Львівщини в особі директорів музеїв закликають Президента та Уряд України підтримати набуття Україною асоційованого членства з Європейським Союзом і повернутися до завершення підготовки та підписання Угоди з ЄС.

Прийнято 26 листопада 2013 року у Львові в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАН України при відкритті виставки «Разом можемо більше. Польща — Україна»

Голова ради директорів та директор Львівського історичного музею, заслужений працівник культури України  Б. Чайковський
Генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Л. Разінкова
Заступник директора Національного музею у Львові ім. А. Шептицького О. Біла
Директор Історико-краєзнавчого музею м. Винники І. Тимець
Директор Державного природознавчого музею НАН України Ю. Чорнобай
Директор Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України Р. Чмелик
Директор Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові М. Магунь
Директор Львівського музею історії релігії О. Малиць
Директор Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка Р. Горак
Директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької Г. Тихобаєва
Генеральний директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Р. Забілий