Руслан Забілий1Запровадження кримінальної та адміністративної відповідальності за виправдання злочинів фашизму є політично упередженим і жодних загроз не несе. Таку думку «Погляду» висловив історик Руслан Забілий.

«Цей законопроект – повна маячня, тому що я ніколи не чув і не знаю про поширення якоїсь фашистської ідеології в Україні, оскільки це ідеологія італійських фашистів, яка жодного стосунку до України не має, – розповідає співрозмовник. – Це абсурд. Закон недолугий і він фактично є політично упередженим. Мотивація цілком зрозуміла, з огляду на те, хто є автором закону», – додає історик.

При цьому Руслан Забілий не вважає, що цей закон може нашкодити ветеранам УПА. «Упівців порівнюють з фашистами люди з хворобливою уявою або ті, які мали би натомість відповідати за злочини радянського тоталітарного режиму», – розмірковує історик.

До того ж, на думку Руслана Забілого, в Україні немає чіткого поняття, що таке фашизм, ідеологія фашизму законодавчо не прописана. «Це всього-на-всього питання, яке має виключно політичну мотивацію, а не практичну, оскільки культивування фашизму в Україні не існує. Жодних загроз я не бачу», – підсумував історик.

Як повідомляв «Погляд», Верховна Рада запровадила кримінальну та адміністративну відповідальність за публічне заперечення чи виправдання злочинів фашизму.

За пропаганду неонацистської ідеології, виправдання злочинів фашизму, розповсюдження матеріалів, у яких виправдовуються злочини фашистів та їхніх прибічників, каратимуться штрафом або позбавленням чи обмеженням волі на строк до двох років.

Документ має на меті захистити історичну пам’ять подій, які мали місце під час Великої Вітчизняної війни, та запобігання проявам неофашизму на території України. Авторами законопроекту є депутати фракції КПУ Петро Симоненко та Ігор Алексєєв.

Джерело НП

Додано 17.01.2014