NNNM1)В Україні радянської топоніміки не повинно існувати, тому що вона, крім ідеологічного комуністичного забарвлення, більше нічого не несе. Це один з елементів совковості, натомість суспільство має якісно змінюватись.

Таку думку 17 квітня в коментарі ZIK висловив директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького», історик Руслан Забілий, коментуючи можливість повернення Червонограду на Львівщині колишньої назви – Кристинопіль.

«Я підтримую зміну радянської топоніміки на українську та повернення населеним пунктам історичних назв. Це стосується також вулиць, площ, скверів, – зазначив він. – Радянської топоніміки, як такої, в принципі не повинно існувати, тому що вона, крім ідеологічного комуністичного забарвлення, більше нічого не несе».

За словами історика, аби перейменування населених пунктів мало підтримку серед населення, повинна проводитись роз’яснювальна робота.

«Треба доносити до людей, чому необхідно позбавлятися радянської топоніміки, для чого це перейменування потрібне. Для мене, наприклад, дуже дивно, коли в українському місті, яке пишається своєю історією, засуджують злочини Голодомору і говорять, що комуністична система була злочинною, але, при цьому, ходять вулицями Хотаєвича, Леніна. Як молодому поколінню, дітям пояснювати такі речі? Все це рудиментарне і є одним із елементів совковості. А суспільство має якісно змінюватись», – підкреслив Руслан Забілий.

Нагадаємо, Червоноград – єдиний населений пункт Львівщини, який увійшов у список міст, що планують перейменувати згідно з ухваленим 9 квітня Верховною Радою законом про заборону пропаганди нацизму і комунізму. Шахтарському місту можуть повернути колишню назву Кристинопіль.

 

По материалам http://zik.ua/