Львів по-своєму відзначає річницю від дня народження Джорджа Орвелла

У Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» відкрилась виставка графічних робіт Богдана Пилипушка «1984. Вічний фашизм».

Її приурочено до 111-річчя від дня народження відомого англійського письменника Джорджа Орвелла.

orvel1

Автор графічних робіт зобразив незмінну актуальність проблематики роману через найдоступніший шлях його візуалізації — образне трактування.

orvel2

«Якщо сприймати тоталітарну систему як цегляну вежу (символ безпеки і могутності), то людина в ній є цеглиною, а фашистська ідеологія — цементним розчином, — вважає художник-графік Богдан Пилипушко. — Мета роботи над графічною серією — показати, як замість захисного об`єкта вежа стає спорудою, котра консервує у своїй статичності».

orvel3

Автор наголошує, що там, де раціональність думки поступається ірраціональності колективного розуму, — там з'являється тінь фашизму.

orvel4

У рамках мультипроекту «Орвелл-111» також відбулись читання сторінок творів Орвелла за участю львівських літераторів, музичний перформенс Мирослава Трофимука (електроніка) та Володимира Бедзвіна (віолончель), перегляд та обговорення художнього фільму «1984».

orvel5

Нагадаємо, «1984» — роман-антиутопія відомого англійського письменника Джорджа Орвелла, опублікований 1949 року, який розповідає історію Вінстона Сміта і його деградації під впливом тоталітарної держави.

orvel7

Там, де фашизм сприймають лише як старожитність на полиці історії, там він знайде шляхи для вічного повернення.

Головним чинником створення графічних робіт було бажання до осмислення причин виникнення і розвитку тоталітарної структури суспільства.

orvel8

Виставку можна оглянути впродовж місяця щодня з 10:00 до 19:00 без перерви (у неділю до 17:00) за адресою: Львів, вул. Степана Бандери, 1 (вхід із вул. Брюллова). Вхід вільний.

orvel9

Джерело Експрес

Додано 27.06.2014