23 листопада Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» у співпраці із Львівською обласною філармонією показав виставку «Голодомор 1932—1933 років в Україні — геноцид українського народу» перед слухачами концерту-реквієму, приуроченому до відзначення 80-их роковин Голодомору.

17 банерів історичної документальної виставки, що її надав до експонування у Львові Національний музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» з Києва, розгорнули у галереї «Філ-арт», розташованій у філармонійному вестибюлі. Нагадаємо це вже не перший випадок співпраці музею та філармонії у спільній виставковій діяльності.

Інформаційну виставку, що двома мовами — українською та англійською — розповідає про страшну трагедію українського народу, емоційно доповнила образна складова у вигляді пластичних етюдів студентів 5 курсу спеціальності «Класична хореографія», фаховим вишколом котрих опікується засновник кафедри хореографічного мистецтва на факультеті культури і мистецтв ЛНУ ім. Франка , соліст балету Львівського національного театру опери і балету Олег Петрик.

Виставка, що комплексно розкриває суть більшовицького тоталітаризму в таких розділах, як «Вбивство голодом», «Каліцтво голодом», «Терор голодом», «Ненароджене покоління», «Дитяча безпритульність», «Боротьба з куркульством як класом», «Арешти й ув’язнення», «Кати українського народу» , «Дослідники Голодомору», «Меморіал пам’яті жертв Голодоморів», «Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932 р.» та інших, стала інтелектуальним наповненням художньої частини вечора. Концертну частину склало виконання «Реквієму» Дж. Верді. Галицьким академічним камерним хором, камерним хором «Глорія», академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії та солістами ( сопрано — Світлана Мамчур, мецо-сопрано — Тетяна Вахновська, тенор — Роман Корен, бас — Пер-Андерс Гедлюнд) керував диригент Ілля Ступель.

Від 24 листопада виставку «Голодомор 1932—1933 років в Україні — геноцид українського народу» можна оглядати щоденно на другому поверсі Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».