Учора на 78 році життя померла кандидатка історичних наук, завідувачка Музею історії Львівської політехніки Анна Кос. Колектив Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» сумує у зв’язку із смертю колеги та висловлює співчуття родині й близьким покійної.

Анна Кос народилася 7 грудня 1940 року у Львові в родині службовця. Після закінчення середньої школи навчалася на історичному факультеті Львівського університету ім.Ів. Франка. Працювала у Львівському обласному архіві, Інституті суспільних наук АН України, Львівському історичному музеї, Картинній галереї, Львівському історико-архітектурному заповіднику, викладачем у Львівській політехніці.

Анна Кос – авторка наукових і популярних видань, зокрема біографічних нарисів про Віталія Юрченка (Юрія Карася-Галинського) –  соловецького втікача, Олену Степанів – хорунжу українських січових стрільців, науковця і педагога, Ігоря Лоського – учасника бою під Крутами.  Анна Кос також є авторкою нарисів-путівників , зокрема «Вулиця Руська у Львові», «Музей історії Львівської політехніки», «Площа Ринок у Львові».

Від дня створення Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Анна Кос  разом із своєю однокласницею й однокурсницею Іриною Калинець  підтримувала і допомагала молодшим колегам-науковцям, ревно оберігала пам’ять про колишніх політв’язнів цієї сумнозвісної тюрми, а особливо – історика Ярослава Дашкевича та його матері Олени Степанів-Дашкевич, про створення меморіального музею котрої всякчас турбувала владу міста.

Саме у музеї «Тюрма на Лонцького» Анна Кос збирала численних однодумців на презентації своїх книжок «З-під знаку Стрільця» та перевидані в Україні завдяки її наполяганням спогади Кузьми Каздоби «Заметений шлях».

У нашій пам’яті Анна Кос залишиться прикладом дослідницького сумління, невтомної допитливості,  елегантності та інтелігентності.