8 червня 2018 наукові працівники музею, доктор гуманітарних наук Олеся Ісаюк та кандидат історичних наук Олександра Чура виступили із  науковими доповідями на Всеукраїнській науковій конференції: «Великий терор і масові репресії в Україні 1920—1950 рр.», організований  кафедрою гуманітарних наук Національної академії  сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.

Під час конференції науковці дискутували над тематикою злочинів політичних репресій 1920—1950 рр., зауважючи на трагічному значенні голодоморів як засобів сталінського терору,  досліджували збереження  в національній пам’яті злочинів  великий терору  і політичній репресій.

Про виживання в’язнів, в таборах системи ГУЛАГ та нациських таборах розповіла Олеся Ісаюк. Зауваживши на етичних і психологічних настановах, щодо подальшого виживання в табірних системах, науковець наголосила на важливості національного усвідомлення учасників українського підпілля.

Під час свого виступу Олександра Чура  розповіла про розшук органами КДБ учасників ОУН та УПА у післявоєнний період. Окресливши важливість агентурного методу при здійсненні оперативно-розшукових  дій, доповідачка розповіла про переслідування членів українського збройного підпілля,  яким вдалося уникнути арештів та після завершення активної фази бойових дій, перейти на нелегальне становище й пристосуватися до життя  місцевому соціумі.

 Завершилась наукова конференція в Академічній залі Національної академії сухопутних військ, де відбулось заключне засідання, під час якого усіх учасників було нагороджено дипломами та сертифікатами.