У неділю, 22 червня, у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» відкрили виставку присвячену активному діячеві Організації українських націоналістів Олегу Ольжичу.

«На виставці представлені як книжки Ольжича, так і плакати, які розповідають по його молоді роки, навчання, діяльність, зокрема і підпільну, а також про те, як він був арештований у Львові в травні 1944 року, перевезений до Берліна в тюрму «Заксенгаузен», де його закатував один з тих катів, який працював у Тюрмі на Лонцького», – розповіла ZAXID.NET науковий співробітник музею «Тюрма на Лонцького» Вікторія Садова.

Коли Олега Ольжича арештували у Львові, він по суті виконував обов’язки заступника голови Організації українських націоналістів, яка і спорядила виставку.

Експозицію можна безкоштовно відвідати щодня 10:00 до 19:00. У неділю з 10:00 до 17:00. Вхід до музею вільний.

Довідка:

Олег Ольжич [О. Кандиба] (1907 –1944) – поет, археолог, політичний діяч. Народився 1907 р. у Житомирі в сім'ї поета Олександра Олеся (Кандиби). Дитинство пройшло у Пущі-Водиці біля Києва.
Був асистентом Українського Вільного Університету у Празі. Працював археологом у чеському Національному музеї, перебував на розкопках у різних країнах.

1938 р. читав лекції зі слов'янської археології в Гарвардському університеті та ініціював створення українського наукового інституту в СІНА. Як активний учасник ОУН-М (полковника Мельника) брав участь у політичному русі Закарпаття, де був заарештований угорською поліцією. За вказівкою Проводу ОУН керував націоналістичним підпіллям на Східних теренах України.

У травні 1944 р. арештований нацистами і вивезений у концтабір Заксенгаузен, де був закатований.

Джерело Zaxid.net

Додано 23.06.2014