018Студенти, куратори та гості Колегіуму УКУ ім. Патріарха Йосифа Сліпого візитом до Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» відновили у своїй пам’яті події 8-10 березня 1946 року, коли відбувся Львівський псевдособор, призначений для остаточної ліквідації Української греко-католицької церкви.

У вівторок, 12 березня їм було проведено екскурсію, на якій старший науковий співробітник музею Ігор Дерев’яний розповів про те, у яких умовах утримували священників, монахинь і якими методами їх намагалися примусити зректися своєї віри. Також він звернув увагу на життя та діяльність отця Миколи Хмільовського, кардинала Йосифа Сліпого, отця Омеляна Ковча, монахині Олени Вітер, які у свій час були арештовані та перебували під час слідства у «Тюрмі на Лонцького».

«Пам'ять про наше минуле – це школа життя. Минуле дає нам можливість зрозуміти, в яких непростих часах жили наші батьки, дідусі, знайомі. Свідчення очевидців, історична пам'ять про події, які ще нещодавно відбувались у Львові (допити, слідства, псевдособор) дають нам мужність та відвагу дивитися у майбутнє та плекати віру у незламний дух українського народу та Церкви, який проявили її дочки та сини», – зауважив магістр Колегіуму о. д-р Ігор Бойко.

Новина на сайті УКУ: http://ucu.edu.ua/news/8971/