2015-Жовтень-29_13-10_IMG_6341Учора, 29 жовтня, у Львові в Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» відбувся майстер-клас із виготовлення декорованих поминальних свічок до 1 листопада.

Учасниками майстер класу, що його проводила аніматорка – наукова співробітниця музею Ольга Зброжко, стали старшокласники львівської загально-освітньої школи №48. Учні виготовляли авторські декоровані свічки, щоб запалити їх 1 листопада біля хреста на подвір’ї музею, виклавши із цих символів людського життя й пам’яті слово МИР.

«Учні, котрі долучилися до цього майстер-класу, є учасниками нашого шкільного кіноклубу, що його ми спільно створили на підтримку та популяризацію Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, аби поширювати право-захисні ідеї та навчатися розумінню прав людини», — розповіли педагоги пані Наталія та пані Рената.

«Школярі у формі слова МИР викладатимуть свічки, які вони декорували своїми руками, у пам'ять про героїв, котрі загинули захищаючи Україну і українців. Цим заходом ми увінчаємо відкриття XII Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Львівській області», — прокоментувала координаторка фестивальної програми на Львівщині правозахисниця Ніна Хома.

Відкриття фестивалю відбудеться в неділю, 1 листопада, о 13.00 год. в кінолекторії Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» на вул. С. Бандери,1 у Львові.

До участі в відкритті фестивалю запрошені начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський та директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий із лекцією про пропаганду, оскільки всі заходи фестивалю об’єднані темою «Пропаганда».

«Зараз увага українців прикута до війни на Сході, яку називають гібридною, бо розв’язана вона задовго до пострілів – у першу чергу, зброєю медіа та пропаганди. Тож під час відкриття і впродовж фестивалю ми будемо обговорювати цю тематику, дискутувати та спільно шукати шляхи виходу та/або подолання інформаційної війни», — пояснює Ніна Хома.

Фільмом відкриття стане українська стрічка «Медик іде останньою»

Нагадаємо, це вже не перший майстер-клас, що його пропонує школярам цей музей: на початку травня у «Тюрмі на Лонцького» діти мали можливість навчитися виготовляти маки пам’яті.

« 1 of 2 »