Моє серце рветься на волюУ п’ятницю, 11 жовтня, об 11.00 у приміщенні Тернопільського історико-меморіального музею політичних в’язнів відбудеться відкриття виставки «Моє серце рветься на волю», що представляє колекцію вишивок, зроблених жінками-політв’язнями під час слідства та в радянських концтаборах.

Відкриття виставки приурочене до 90-річчя від заснування сумнозвісного ГУЛАГу, адже саме 13 жовтня 1923 року розпочав діяльність «СЛОН» — Соловецький табір особливого призначення, в котрому загинуло чимало репресованих українців і за прообразом котрого в Радянському союзі виникла мережа концтаборів для політв’язнів.

Для тернопільчан експозицію відкриють науковий співробітник Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Ігор Дерев’яний, засновник Тернопільського історико-меморіального музею політичних в’язнів Ігор Олещук та директор цього музею – історик Володимир Бірчак.

Нагадаємо, виставку вишивок «Моє серце рветься на волю», укладену із фондових експонатів Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» та Тернопільського історико-меморіального музею політичних в’язнів цього року вже демонстрували у Львові та Золочеві.