Сьогодні, 8 травня, у День пам’яті та примирення, у Львові відбулася екуменічна панахида та громадське віче біля пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг – 328».

Про це повідомляє кореспондент Galnet.

«Сьогодні для українців, які брали участь у Другій світовій війні і фактично воювали на всіх фронтах, День примирення – це особливий день. Щодо львів’ян, то для них особливим місцем є місце колишнього табору «Шталаг – 328». Адже Львів – єдине в Європі місто, в центрі якого знаходився такий концтабір, в якому загинув кожний четвертий українець (до 140 тисяч військовополонених). Зокрема тут, окрім українців, росіян та представників інших національностей колишнього Радянського Союзу, також перебували бельгійці, французи та інші. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих людей, які загинули в концтаборах, на полях боїв, в мирних домівках під бомбами ворога», – зазначив директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у Львові Руслан Забілий.

Також він додав, що важливо про це пам’ятати, щоб розуміти і оцінити, якими зусиллями було здобуто перемогу, і який вклад українці зробили для перемоги над нацистами.