Сьогодні, 6 грудня, письменниці, науковому досліднику, громадському діячеві, публіцисту, в’язневі радянських таборів Ірині Калинець мало б виповнитися 72 роки. В цей день, щоб вшанувати її пам’ять, у Львові, в музеї історії релігії, відкрили виставку «Ірина Калинець. На вічну пам’ять». На невеликій виставці присвяченій Ірині Калинець зібрано світлини з сімейного архіву письменниці, та її твори.

«Коли готувалася ця виставка, і я приходила додому до Ігоря Калинця, переглядала фотографії, зрозуміла, що все, що є вдома в пана Ігоря – документи, книги, фотографії, картини – це може бути в майбутньому матеріалом для дуже великої виставки. Тому що через особу Ірини Калинець ми можемо показати історію дисидентського руху, шістдесятників у Львові, відродження. Все це можна показати через призму життя пані Ірини та тих людей, з якими вона жила, та яких любила»

сказала завідувач виставкового залу Львівського музею історії релігії Руслана Бобряк.

За її словами, працівники музею відчувають обов’язок вшанувати пам’ять Ірини Калинець, оскільки у письменниці були дуже тісні зв’язки з музеєм і тут її сприймають як «друга музею».

«Коли готувалася ця виставка, щиро скажу, я сумнівався, чи можна щось зробити на такій невеличкій площі. Адже самих лише її творів є так багато. Але мушу визнати, що з цієї виставки навіть я дещо дізнався, – сказав чоловік Ірини Калинець Ігор Калинець під час відкриття експозиції. – От, до прикладу, фото із папою Римським. Я знав, що вона із ним зустрічалася, але не знав, де це трапилося (лише точно знав, що не в Римі). А тут фото підписано «в Ченстохові».

До дня народження Ірини Калинець побачили світ і п’ять томів її творів.Після смерті дружини поет Ігор Калинець розпочав роботу над упорядкуванням десяти томів робіт Ірини Калинець. На сьогодні друком вийшло вже п’ять із них.

«За цю роботу я взявся вже наступного дня після похорону. І запланував видати роботи Ірини у восьми томах. До 45 днів уже був готовий перший том – це поезія»

розповів Ігор Калинець.

Другий том – це проза, третій – казки, четвертий – історичні розвідки, п’ятий – монографії. А от шостий, сьомий та восьмий – зараз у процесі підготовки, розповів поет і додав: «Але, як виявилося, у восьми томах не годен усе вмістити. Буде принаймні десять томів».

За словами Ігоря Калинця, робота над першими п’ятьма томами була не складною, адже, деякі з цих книг були вже майже готові.

«Деякі вже були друковані, я просто надав їм такого обличчя, щоб вони об’єдналися в єдине. Дав фотографії, дав епіграфи до окремих томів. І книжки набули досить приємного зовнішнього вигляду. І багато людей мені кажуть: «Яке тепле видання!». Мені приємно це чути. Бо, власне, таким я намагався його зробити».

10 грудня о 16.00 в актовому залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться літературно-мистецький вечір пам’яті української письменниці, громадського діяча, професора Ірини Калинець.