Від 23 до 28 жовтня у Львові відбудеться «Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова», організований за участю Державного агентства України з питань кіно та Національного центру Олександра Довженка.

«Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова» буде проведений вже вшосте: перед цим акція відбулася у Києві, Тернополі, Івано-Франківську, Луцьку та Ужгороді. Міні-фестиваль має на меті широкий розголос щодо долі українського режисера Олега Сенцова, незаконно арештованого в Криму і перевезеного до Росії.

Фільм Олега Сенцова «Гамер», що відкриє львівський «Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова», доречно і актуально розповідає про окремих, маленьких людей, яких суспільство вважає маргіналами.

«Українське кіно також залишалося без уваги суспільства — і через свою недолугість, і через свою невидимість. Цей фестиваль покликаний цю ситуацію трохи змінити, демонструючи 6 різних українських фільмів: від художніх музичних комедій («Трубач») — до історичних драм («Параджанов») та актуальних документальних фільмів про Війну  (альманах короткометражок «Вавілон’13»). Різножанровість та тематична розлогість презентованих стрічок окреслить потенцію українського кінематографічного сьогодення, адже кожний із фільмів «Тижня українського кіно на підтримку Олега Сенцова» вже мав і прокатну, і фестивальну долю,  зокрема були й покази на фестивалях класу «А» («Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія») і на багатьох міжнародних кінофестивалях («Істальгія»)», — розповіли організатори фестивалю

Зібрані кошти будуть скеровані на підтримку арештованого кінорежисера Олега Сенцова, який зараз перебуває у СІЗО Лефортово у Москві за підозрою у тероризмі.

Програма «Тижня українського кіно на підтримку Олега Сенцова» у Львові в кінотеатрі «Коперник»

23 жовтня, 19.00 — «Гамер» (реж. Олег Сенцов)

24 жовтня, 19.00 — «Трубач» (реж. Анатолій Матешко)

25 жовтня, 19.00 — «Істальгія» (реж. Дар’я Онищенко)

26 жовтня, 19.00 — «Параджанов» (реж. Олена Фетісова, Серж Аведікян)

27 жовтня, 19.00 — «Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія» (реж. Юрій Іллєнко)

28 жовтня, 19.00 — альманах короткометражної документалістики «Вавилон’13».

Відеоанонс: http://www.youtube.com/watch?v=o30zBFxce9A

Сторінка кінопоказів: https://www.facebook.com/pages/Тиждень-Українського-Кіно-На-Підтримку-Олега-Сенцова/687224271359344?fref=tshttps://www.facebook.com/events/1515219602052359/?ref_dashboard_filter=upcominghttps://vk.com/event78322652

Додано 23.10.2014