27 травня представники Організації з безпеки і співробітництва в Європі (англ. Organization for Security and Cooperation in Europe, OSCE) відвідали із ознайомчою екскурсією Національний музеймеморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

До музею, розташованого у приміщенні, десвогочасурозміщувалисяслідчав’язницяорганівдержбезпекитрьохокупаційнихрежимів (польського, нацистського та радянського) четверо тимчасових спостерігачів ОБСЄ прийшли в супроводі  доброго друга музею — львів’янина  Володимира Валькова, який здобув диплом бакалавра з найвищою відзнакою за спеціальністю “політична наука” в університеті Вісконсина у м. Ла Крос, США, закінчив магістратуру Женевського міжнародного інституту міжнародних відносин та розвитку у Швейцарії, стажувався у Дослідницькому центрі ім. Вудро Вільсона у м. Вашигтоні, США та успішно пройшов студіювання у Міжнародному інституті з прав людини у м. Страсбурзі, Франція, а від  2010 року працює у Американо-українському бюро з прав людини.

osce1

Володимир Вальков ознайомив гостей із музейною експозицією, розповів про історію  тюрми на Лонцького та зусилля колективу молодих істориків, спрямовані на створення музею-меморіалу загальноєвропейського значення, що застерігає від повторення жахливого спадку тоталітарного минулого.

osce2

Спостерігачів ОБСЄ цікавили не тільки умови утримання політичних в’язнів (у тому числі особливо жінок), а й діяльність дисидентів,  проблематика боротьби за дотримання прав людини, як у минулому так і тепер.

Схвильовані побаченим, Azita Ranjbar, Stefan Uecker та їхні колеги залишили записи у музейній Книзі відгуків, де висловили свої враження та зробили висновки про те, що це надзвичайно важливе місце пам’яті навчає не забувати трагічного минулого та виносити з нього відповідні уроки.

Додано 28.05.2014