У львівському музеї «Тюрма на Лонцького» відбулася презентація газети ОУН “Шлях Перемоги” з нагоди її шестидесятиліття.

Подія вийшла небуденною. Крім екс-редактора «Шляху Перемоги» Ярослава Сватка, який мешкає у Львові, на зустріч прибув інший екс-редактор: Андрій Васькович, який був останнім редактором видання в Мюнхені. Для присутніх, які активно цікавилися історією видання ОУН, відкрилося багато маловідомих сторінок.

шлях перемоги 182

Історик Микола Посівнич розповів про «Шлях Перемоги», який видавався ВО УПА «Говерля», на матеріалах «Літопису УПА», та показав її зв’язок із Закордонними Частинами ОУН.

Про причини створення в 1954 році офіційного друкованого органу ОУН «Шлях Перемоги» розповів редактор Андрій Васькович, перелічивши визначних українців, причетних до видання газети в Німеччині. Він також пригадав той цікавий період в історії газети, коли вона одночасно виходила в Мюнхені та у Львові, причому в дещо відмінних варіантах. Андрій Васькович виклав своє бачення тенденцій в ОУН щодо цього видання, які домінували в націоналістичному середовищі на час проголошення Незалежності.

Ярослав Сватко розповів про причини перенесення газети в Україну, про події, які цьому передували. Згадав про VIII Надзвичайний Великий Збір ОУН напередодні проголошення Незалежності та делегацію з українського терену, яка прибула зі своїми пропозиціями щодо розвитку націоналістичної преси у визвольному процесі. Також редактор згадав про труднощі, які виникали в процесі запуску видання в Україні та успіх, який газета мала в 1994-95 рр., коли її наклад доходив до 40 000 примірників. Подібно до редактора Андрія Васьковича, Ярослав Сватко виклав своє бачення організаційної газети, у відповідності до цілей і ресурсної спроможності ОУН.

На заверешення зустрічі присутні перейшли до спілкування з редакторами «Шляху Перемоги» в режимі запитань-відповідей, цікавлячись не лише історією газети ОУН, а й сучасним моментом історії України.

Додано 15.04.2014