24 листопада у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» відбудеться перегляд документального фільму «Майдан Гідності» – це історія про визначальні для України події: Революцію на граніті 1990 року, Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію гідності 2013 року.
Усі три революції починалися та тривали на Майдані Незалежності, тому саме Майдан, як місце енергетичної концентрації сили для українців і є головним героєм фільму. У зйомках взяли участь відомі діячі культури, активісти, журналісти та політики, які пережили особисто не одну революцію на Майдані.
Сьома річниця Революції Гідності
У дивних процесах політичного сьогодення, що ознаковуються антиукраїнським реваншем і знеціненням здобутків Революції Гідності 2013 року, місія відстоювати ідеали Майдану повною мірою стосується і музеїв як гуманітарних інституцій, котрі працюють над виробленням, утвердженням і поширенням нових сенсів, зберігаючи інформацію про людський досвід та артефакти минулого (зокрема й речі, пропахлі димом тієї зими 2013-214 років, що глибинно струсила українське суспільство).
«Далі буде тяжче…» — таку пророчу назву має один із мистецьких творів, що є фондовим експонатом нашого музею. Це інсталяція, яка запрошує кожного вдивлятися у дзеркало щита захисників Майдану.
У вівторок, 24 листопада, о 16.00 у

НММ «Тюрма на Лонцького» запрошує поглянути в дзеркало Революції з екрана кінолекторію, де відбудеться демонстрація документального фільму «Майдан Гідності». Показ приурочений до свята, що святкується в Україні щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

В основі фільму — розповідь про визначальні для України події: Революцію на граніті 1990 року, Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію гідності 2013 року. Усі три революції починалися та тривали на Майдані Незалежності, тому саме Майдан, як місце енергетичної концентрації сили для українців і є головним героєм фільму. Коментаторами у стрічці виступили відомі діячі культури, активісти, журналісти та політики, які пережили особисто не одну революцію на Майдані.