15 травня у кінолекторії Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» відбулася зустріч десятикласників Рівненської класичної гімназії «Престиж» із відомим громадським діячем, багаторічним радянським політв’язнем Героєм України Юрієм Шухевичем.

Рівненські гімназисти змогли поспілкуватися із живою легендою українського визвольного руху Юрієм Шухевичем з ініціативи вчителя української мови та літератури, спеціаліста вищої кваліфікаційної категорії Володимира Анатолійовича Радзієвського. Свого часу цей педагог відвідав Львів та музей «Тюрма на Лонцького» і зрозумів, що неодмінно має показати своїм вихованцям ізолятор спецслужб трьох окупаційних режимів, де утримували під слідством кращих представників кількох поколінь українських патріотів.

шухевич1

Збагнути потугу репресивної машини і стійкість духу людини, що чинила опір цій системі,   допомогла сучасним школярам розповідь Юрія Шухевича, який пригадав не тільки епізоди свого перебування у цій в’язниці, а й спробу втечі, що не увінчалася успіхом. Загалом розмова із сином Головного командира Української повстанської армії, якого радянська система утримувала за гратами 40 років тільки за те, що той не відмовився від батька, точилася довкола спогадів про його сім’ю ( маму, тата і сестру) та принципи  виховання. Молоді цікаво було довідатися про те, який особистий авторитет мав батько для сина, чого навчав його, на що скеровував. Ілюстрацією до розповіді Юрія Шухевича прислужився і фрагмент із фільму «Нескорений», у якому Роман Шухевич передбачаючи, що протистояння  поневоленню України буде затяжним, пояснює синові, що важливою є не особиста помста, а цілеспрямована боротьба наступних поколінь проти того, аби та нелюдська система, котра принесла стільки горя народові, була знищена цілковито.

шухевич2

Додано 3.06.2014