31 жовтня  в Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» команда проекту «Deconstruction» презентувала посібник «Архіви КҐБ для медіа», куди ввійшли найважливіші рекомендації та інструкції з перетворення документальних історій на читабельні медіа-матеріалів.

Ілюстрована книга вийшла друком наприкінці жовтня. У ній експерти розповідають, як за допомогою розсекречених документів радянських спецслужб протидіяти дезінформації та пропаганді, яка апелює до подій ХХ століття.

Сьогодні будь-хто може звернутися до архіву КҐБ в Україні й отримати доступ. Для цього треба лише паспорт. Звернення можна подати й через інтернет. Архіви в Україні не мають права брати плату за зроблені вами самостійно копії на телефон чи фотоапарат. Ніхто з колишніх чекістів не може обмежити доступ до інформації про себе.

Посібник «Архіви КҐБ для медіа» доступний для всіх: https://bit.ly/2Q4lUBa

Уміння читати архіви КҐБ стане в нагоді медійникам, які хочуть навчитись протидіяти пропаганді й дезінформації в інфопросторі. Автори посібника розповідають, як працювати з документами комуністичних спецслужб та перетворювати їх на історію.

Цікавими та змістовними були виступи учасників презентації: Андрія Когута — співавтор, директор Архіву Служби безпеки України;Володимира Бірчака — співавтор, керівник академічних програм ЦДВР;Руслана Забілого — директор Музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», науковий консультант підготовки посібника, Отара Довженка (участь погоджується) — співавтор, медіаексперт, співредактор онлайн-видання MediaLab, керівник моніторингового центру громадської організації «Детектор медіа».