755106 (1)В Міністерстві оборони є проблеми. Зокрема, брак патріотичного вишколу та мілітарних часописів для військових. Про це учора, 12 травня, під час прес-конференції у Львові розповів історик директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий.

«Не нормальним є те, коли Генштаб литовської армії запрошує мене до себе та замовляє статті для їхнього мілітарного часопису, але водночас я навіть не знаю, як виглядає Генштаб у Києві.

Відомо, що основи виховання українського вояка потрібно закладати у навчальних закладах, але чи є ця українськість? Багато істориків нині в АТО, вони носять снаряди і воюють, але вони могли б принести значно більше користі, працюючи з особовим складом. В Українській армії повинні культивуватись українські мілітарні традиції, і ці зміни якпаз на часі», — переконаний Руслан Забілий.

Водночас, як заважив Петро Костюк, голова ЛОО ВГО «Спілка офіцерів України», вже нині потрібно створювати спеціальні наукові роти істориків, які б адекватно описували події на Донбасі.