Дирекція Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького із сумом сповіщає про те, що після важкої хвороби на 76-му році життя перестало битися серце Марії Василівни Лучишин, яка працювала в музеї доглядачкою залів. Панахида за покійною перед чином похорону відбудеться у понеділок, 1 квітня, о 13:00 у капличці на вул. Пекарській.

Цю жінку зауважував кожен, хто відчиняв двері музею. Вона від порога зустрічала гостей, розпитуючи, звідкіля вони прибули і на що їм варто звернути увагу, оглядаючи експозицію.

У цьому проявлявся її характер, який не дозволяв активній натурі цілковито віддаватися пенсійному відпочинку (хоч його за свою довголітню й різноманітну трудову діяльність пані Марія заслужила сповна), а кликав до товариства людей, з якими вона хотіла спілкуватися охоче й багато. Зізнавалася, що серед громади почувається молодшою, жвавішою, веселішою. Охоче фотографувалася з музейними відвідувачами на згадку їм і собі. Ось на одній із таких світлин вона стоїть поряд із високим міжнародним візитером — прем’єр-міністром Канади Стівеном Гарпером…

Окрім роботи, думки пані Марії були зайняті невтомними клопотами про добробут сімей дітей та онуків, а руки — не тільки фізичною працею на дачі, а й створенням прекрасних вишиваних візерунків. У цьому мистецтві раділа її душа.

Тепер вишиванка уквітчує узорами оберегів бездиханні груди цієї жінки, котра радо прочиняла усім музейні двері, і ми можемо тільки уявляти, що вона бачить, як небесну браму їй відчиняє своїм ключем святий Петро…

Нехай буде її душа легкою!

Колектив Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Центру досліджень визвольного руху висловлює співчуття рідним та близьким Марії Василівни Лучишин у зв’язку з її кончиною. Вічна їй пам’ять.