Ольга Зброжко

17-18 листопада 2017 року у Мінську (Республіка Білорусь) відбулася міжнародна наукова конференція «Масавыя рэпрэсіі ў СССР у гістарычных даследаваннях і калектыўнай памяці». Організаторами заходу виступили: Маладзёжнае грамадскае аб’яднанне «Гісторыка», Instytut Polski w Mińsku, Беларускі архіў вуснай гісторыі, Instytut slawistyki polskiej Akademii nauk (Warszawa), Лятучы ўніверсітэт. Конференція об’єднала науковок/ців з галузі історії, антропології, соціології, громадських ативісток/тів Білорусії, України, Польщі, Росії та Литви.

Ідея проведення міжнародної конференції полягала у приверненні та актуалізації  інтересу до теми комуністичних, радянських репресій 1930-50-х рр., ХХ ст. . Адже саме ця тематика знаходилася в епіцентрі уваги істориків, але поступово в результаті змін в історичній політиці багатьох країн пострадянського регіону, виявилася на периферії історіографії.

Робота конференції була організована у восьми секціях, що почергово провадили свою діяльність у пленарному режимі, надавши можливість усім присутнім заслухати виступи кожної/ного із доповідачок/чів, тим самим витворивши цілісну розмову, активний, часами, емоційно підсилений діалог.

Наукова співробітниця Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Ольга Зброжко, виступила з доповіддю про   збалансоване використання архівних документів та усних історій у дослідженні післявоєнних радянських репресій (маніпулятивні практики, агентурні розробки)  проти Греко-католицької Церкви  в Україні.

Детальніше про конференцію від Оксани Годованської http://uamoderna.com/event/political-repressions