neveragainUINP-forweb8 травня, до пам’ятного хреста на подвір’ї сумнозвісної тюрми на Лонцького — колишньої слідчої в’язниці гестапо під час нацистської окупації Львова — зійшлися городяни, щоб покласти квіти та запалити лампади у пам’ять про численні жертви нацистського тоталітаризму.

Людей різних поколінь — від сивочолих учасників ветеранських громадських організацій до юних пластунів – об’єднав поклик пам’яті та чин екуменічної молитви за душі тих, хто не повернувся із Другої світової війни. Разом із представниками громади Львівщини на скорботному заході були присутні голова Львівської державної адміністрації, голова Львівської обласної ради та міський голова Львова, керівники силових структур та національних культурних товариств.

До присутніх звернувся генеральний директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий, закликавши вшанувати пам’ять про багатонаціональний склад жертв нацизму.

Пластова варта під спів хору Львівського державного музичного училища ім. С.Людкевича поклала кошики квітів до підніжжя пам’ятного хреста, а городяни запалили лампади , викладені у формі державного герба України

Lonckoho 8-05-4 Lonckoho 8-05-1 Lonckoho 8-05-2 Lonckoho 8-05-3

Lonckoho 8-05-2

Lonckoho 8-05-1

Lonckoho 8-05-4

Нагадаємо, дату підписання капітуляції нацистської Німеччини перед антигітлерівськими аліянтами громадяни країн Європи відзначають як День пам’яті й примирення, символом цього Дня є червоний мак – квітка, що вкриває поля колишніх військових протистоянь.

Додано 12.05.2014