kolodijpam2

 

Відзначаючи День пам'яті та примирення представники громадськості Львівщини разом із владними очільниками та консулами іноземних держав поклали квіти до пам’ятника жертвам комуністичних злочинів та запалили свічки біля хреста на Цитаделі, де під час нацистської окупації розташовувався концентраційний табір для військовополонених «Шталаг – 328».

251Учасники скорботного заходу, приуроченого до Дня пам’яті і примирення, пішою ходою пройшли із запаленими лампадками до місця, де у роки Другої світової війни загинули в ув’язненні тисячі борців із гітлерівським нацизмом, серед яких були представники у дев’яти європейських країн. Пам’ять полеглих вшанували залпами із військової зброї та чином панахиди.
Під час виступу директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького», історик Руслан Забілий зазначив, що ід час Другої світової війни українці воювали на різних театрах воєнних дій від Норвегії до Єгипту, від Тихого до Атлантичного океану.
«Дуже високу ціну ми заплатили у Другій світовій війні, наш вклад у цій війні неоціненний – мільйони загиблих, знищені міста і села, зруйнована економіка, — сказав Руслан Забілий. — Ми маємо пам'ятати про те, що сталося для того, аби гордитися нашими захисниками, котрі віддали своє життя за мир в нашій країні. І сьогодні, на жаль, ми знову відстоюємо свою незалежність, державність, спокій у своїх родинах та право жити вільними у своїй країні. Тому таким актуальним є гасло: пам'ятаємо і перемагаємо!».